Házená Legata Hustopeče-SK HC Tišnov 38:29 (23:11)
V posledním domácím utkání udržela hustopečská Legata domácí neporazitelnost, když porazila předposlední tým tabulky HC Tišnov.
Vítězství Legaty se nad houževnatým soupeřem ale nerodilo lehce. Domácím úvod utkání vůbec nevyšel, když se soupeřem prohrávali 0:2 a později 2:4. Hostům se dařila střelba především ze spojek. Naštěstí se hráči Legaty brzy vzpamatovali, zlepšili obrannou fázi a v 9.minutě srovnali stav 5 na 5. Tišnovští měli však stále více ze hry a víceméně drželi otěže utkání. Domácí stále dotahovali a srovnávali mírný náskok. Zlom nastal až v 18.minutě, kdy se hustopečským podařilo šňůrou 6 branek odskočit na 17:11. Zlepšenou hrou v obraně získávali míče a rychlými přechody do protiútoku se jim dařilo skórovat. Do poločasu přidala Legata ještě pár branek a do šaten odcházela s nadějným 8-brankovým náskokem.
Začátek druhého poločasu opět patřil tišnovským, kterým se podařilo 3 trefami zmínit náskok Legaty. V dalších minutách to spíše vypadalo, že oba týmy polevili v obraně nechávali prostor ke střelbám. Branky padali jak houby po dešti, skóre se měnilo a zvyšovalo. Hustopečští sázeli především na hru z rychlých protiútoků a naučených útočných akcí. Soupeř pak převyšoval střelbou ze spojek. Hustopečským se nakonec podařilo druhý poločas vyhrát hubeným rozdílem jediné branky a připsat si další dva body do tabulky.
Sestava a branky:
O.Přikryl, T.Fekete, O.Zapletal, D.Semerád (3), P.Semerád (13/2), M.Jahoda (1), L.Mrkvia (4), Z.Suchomel (3), P.Blažek (), J.Strach (1), M.Strouhal (1), R.Trlica (4), P.Franěk (8), M.Myslík ()