Házená Legata Hustopeče - HK Ivančice 35:15 (16:5)
K předehrávaném utkáním nastoupila v neděli hustopečská Legata proti ambicióznímu a nebezpečnému týmu z Ivančic. Hosté dorazili v neúplném počtu a bez jejich ostrostřlece Brabce. To také zřejmě pomohlo domácím. Zápas se domácím velmi podařil a hustopečští potvrdili roli favorita, když doslova smetl soupeře rozdílem tříd.
Úvod zápasu byl poněkud nervózní z obou stran. První branky padly až ve 3.minutě, kdy se prosadil přesnou střelou hustopečský Dostalík. Hosté však sice vzápětí srovnali, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Vysunutá obrana, kterou soupeř praktikuje a na kterou se domácí připravovali, dělala z počátku menší potíže. Nakonec se hustopečští dokázali prosazovat. Šňůrou 8 branek za sebou, které padly většinou z rychlých protiútoků odskočili na 9:1. Hosté měli několik šancí a tutovek, ale vylámali si zuby na domácím Bavlnkovi. Skóre pomalu začalo narůstat a stav v 17.minutě byl 11:2 pro Legatu. Domácí obrana pracovala až na menší drobnosti velmi důrazně a uceleně. Nedávala hostům téměř žádnou šanci ke střelbě. Do šaten tak odcházeli spokojení domácí s přesvedčivým náskokem.
Hra prvních deset minut ve druhém poločase byla opět poněkud roztržitá a už měné účinná. Technické chyby v útoku, nepozornosti v obraně znamelo časté vyloučení a oslabení. Naštěstí hosté chybovali také, takže rozdíl ve skóre zůstával neměný. Hra se na obou brankovištích přiostřovala a vyloučení přibývala. Naštěstí se domácí nenechali tolik vyprovokovat a pokračovali ve své hře. Ve 40.minutě znovu Legata udeřila a 5 brankami za sebou už zvyšovala na 24:9. Nervózní hosté sice bojovali na hranici svých možností,ale tentokrát dobře hrající Legata jim v tom bránila. S blížícím se koncem utkání už Legata místy polevovala a dovolila soupeři alespoň korigovat nepříznivý výsledek.
sled branek: 1-1, 2-1, 9-1, 11-2, 13-4, 16-5, 18-7, 20-9, 24-9, 27-10, 30-12, 32-13, 33-14, 35-15
Sestava a branky:
J. Bavlnka (1/1), T.Fekete, L.Mrkvica (7), Z.Suchomel (3), P.Franěk (2), P.Blažek (), J.Strach (3),M.Myslík(4), J.Pavlíček (3), M.Dostalík (5), P. Semerád (7/3), D. Semerád (), M.Strouhal (), L. Troubil (),.
Sedmimetrové hody: 2/2- 3/2
Vyloučení: 7 – 7
ČK: 0-0
Rozhodčí: Budeníček - Kosmák
Diváků: 90